Soutěž hasičské mládeže

Fotila Ludmila Kolářová

V sobotu 11. února 2023 se opět po dvouleté pauze konal již 24. zimní sraz hasičské mládeže, tentokrát v tělocvičně Základní školy v Lerchově ulici v Sušici. Děti během soutěže musí absolvovat několik stanovišť a prokázat nejen hasičské dovednosti (např. signály rukou, vázání uzlů), ale i znalosti všeobecné (např. dopravní a topografické značky, hra paměti) a zároveň co nejlépe zvládnout sportovní disciplíny (šplh na tyči, žebřiny, metaná, střely na branku aj.)

Tentokrát se nám podařilo postavit družstva do všech tří věkových kategorií: družstvo přípravky (do 6 let), družstvo mladších (do 11 let) a družstvo starších (do 15 let).
Všechny děti nám udělaly opět velkou radost. Děti z přípravky, pro které byla soutěž úplnou premiérou, se umístily na fantastickém 2. místě z 10 družstev. Děti z mladší kategorie si z celkem 31 družstev vybojovaly krásné 6. místo. Starším dětem se soutěž také povedla, ve velké konkurenci si děti odváží pěkné 16. místo z celkového počtu 33 družstev.

V samostatné disciplíně "oblékání hasiče" si děti zaslouží také velkou pochvalu. Ve své kategorii měly starší děti 4. a mladší děti 10. nejrychlejší čas. Zimní sraz byl opět velice pěkně připravený, odvážíme si krásné zážitky a hlavně radost z úspěchů našich dětí.

Za SDH Soběšice Ludmila Kolářová

 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 lightbox gallery zoom by VisualLightBox.com v5.9m